Wiejskie kwiaty - 10 g

Wiejskie kwiaty
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 14,00 zł 14.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 10 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 2,5 m² łąki kwietnej. 

Łąka kwietna

Mieszanka roślin szczególnie odpornych na suszę i wysokie temperatury. Skomponowana z gatunków pokrywających powierzchnie, dostarcza obficie pożywienia owadom. W kompozycji znalazły się także gatunki wysokich roślin.Składa się m.in. z gatunków roślin intensywnie kwitnących, jak kolorowe kosmosy, chabry, nachyłki i cynie. 

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu lub donic wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin pochodzących spoza naszej strefy klimatycznej, które nie są odporne na zimowe mrozy.

W razie pojawienia się na łące roślin niepożądanych, należy usuwać je ręcznie. Przy sprzyjających warunkach łąką ma zdolności samoodtwarzania - w jednym roku rośliny mogą wydać nasiona, których w krótkim czasie ponownie kwitną. Na koniec sezonu teren należy skosić. Koszenie można też wykonać wiosną, łąka stanie się wtedy miejscem zimowania owadów i innych małych zwierząt. 

Mieszanka nie jest mrozoodporna, dlatego w kolejnym roku wymaga odtworzenia. Do tego celu można wykorzystać nasiona zbierane z łąki w trakcie sezonu. Można też dosiać nowe mieszanki, które wzbogacą istniejącą łąkę. Wiosną teren należy przekopać i wysiać nasiona w ilości ½ normy wysiewu podanej przy danej mieszance.

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie nie
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce tak
gleba przeciętna, piaszczysta, próchnicza
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane, suche
trwałość łąka kwietna jednoroczna
wysokość 100-150 cm
norma wysiewu 3-5 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 8-10 dni przy 10-15°C
kwitnienie VI-XI

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl