Na ugory miododajne wieloletnie

Ugory miododajne wieloletnie na tereny suche
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 35,00 zł 35.00


ilość 100 g
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 50 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Mieszanka na ugory miododajne dostępna jest w dwóch wariantach: na tereny suche i okresowo wilgotne. Obie łąki składają się w 60% z gatunków uprawnych, które szybko rosną i zapewniają atrakcyjną bazę pokarmową dla pszczoły miodnej. Pozostałe 40% to kilkadziesiąt gatunków dzikich kwiatów, które zwiększają różnorodność biologiczną i wspierają także dzikie zapylacze. 

Intensywny wzrost roślin, które osiągają 80-140 cm wysokości, pozwala na sprawne zazielenienie terenu. W składzie mieszanki znalazły się gatunki o sztywnych i silnie rozgałęzionych łodygach, które stanowią bezpieczne schronienie dla owadów, a także ptaków polnych. Pozostawienie nieskoszonej łąki do wiosny pomoże przezimować owadom i będzie źródłem pokarmu dla zimującego ptactwa.

 

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin obcego pochodzenia. W pierwszym roku od wysiewu łąkę kosimy raz - na koniec sezonu. W kolejnych latach teren może być już koszony częściej, zależnie od potrzeb i cyklu wegetacyjnego. Więcej informacji w dziale Pytania i odpowiedzi. 

W razie pojawienia się roślin niepożądanych, w pierwszym roku od wysiewu, należy usuwać je ręcznie. W kolejnych latach pielęgnacja ogranicza się do koszenia. 

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie tak
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce nie
gleba przeciętna, piaszczysta, zdegradowana
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane, suche
trwałość łąka kwietna wieloletnia z dodatkiem gatunków jednorocznych
wysokość 80-140 cm
norma wysiewu 1-3 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 7-14 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl