Na podmokłe stanowiska

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 20 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Mieszanka na podmokłe stanowiska sprawdzi się na zasobnych glebach obszarów zalewowych, wzdłuż brzegów rzek czy innych stale wilgotnych terenach. Łąkę tworzą rośliny wieloletnie - kwitnące zioła i trawy, które dobrze czują się w wilgotnym środowisku. Rośliny osiągają wysokość do 100 cm i są odporne na koszenie. 

Łąka nadaje się do wypadu zwierząt, może być wykorzystana jako siano albo kiszonka. Podmokłe łąki stanowią też obfite żerowisko dla ptaków. 

Siew

Mieszankę można wysiać obok mieszanki brzegowej. Oba biotopy są ze sobą ściśle związane, a gatunki uzupełniają się, tworząc trwały ekosystem.   

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu wiosną lub jesienią. Ze względu na brak udziału gatunków jednorocznych i dla intensywnego efektu kwitnienia w kolejnych latach, zaleca się częste koszenie łąki w roku wysiewu, nawet raz w miesiącu. Dzięki temu kwiaty będą miały przewagę nad szybko rosnącymi roślinami niepożądanymi. Koszenie wzmocni także system korzeniowy kwiatów i traw, co spotęguje efekt kwitnienia. 

Odpowiednia selekcja gatunków pozwala na częstsze koszenie łąki, nawet 3-5 razy w sezonie. Koszenie należy wykonać na wysokości minimum 5 cm.

Więcej informacji w dziale Pytania i odpowiedzi.

Pliki do pobrania:

Informacje o mieszance

100% kwiaty nie
zawiera trawy tak
rośliny wieloletnie tak
rośliny jednoroczne nie
gatunki obce nie
gleba przeciętna, gliniasta, próchnicza
stanowisko słoneczne, półcieniste
wilgotność wilgotne
trwałość łąka kwietna wieloletnia
wysokość 60-100 cm
norma wysiewu 2-3 g/m²
termin siewu III-V, IX-XI
kiełkowanie 7-14 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl