Zacienione stanowiska - 10 g

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 10 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 3 m² łąki kwietnej.

Łąka kwietna

Mieszanka nisko rosnących, wczesno wiosennych roślin kwitnących, takich jak dąbrówka rozłogowa, poziomka pospolita, zawilec gajowy. W składzie są też wyższe rośliny, nawet do 120 cm, które kwitną w późniejszym terminie. Siejąc nasiona w cieniu należy uzbroić się w cierpliwość - niektóre gatunki potrzebują nawet 3-4 aby osiągnąć dojrzałość. 

Gdzie siać

Mieszanka przeznaczona do wysiewu wzdłuż żywopłotów czy budynków lub pod koronami drzew. Dobrze sprawdza się w ogrodach i parkach w mało uczęszczanych miejscach. Nadaje się na gleby suche i ubogie w składniki odżywcze.  W przypadku gleb bardzo żyznych i próchniczych, przed wysiewem należy rozluźnić je mieszając z piaskiem.

Pielęgnacja

Mieszankę można wysiać do gruntu wiosną lub jesienią, ale preferowany jest późnoletni wysiew. W pierwszym roku od wysiewu łąkę kosimy po przekwitnięciu roślin jednorocznych. Drugi raz jesienią lub wczesną wiosną kolejnego roku. Aby umożliwić rozwój różnych gatunków motyli, zalecane jest pozostawianie części łąki niekoszonej od końca lipca do późnej wiosny następnego roku. W kolejnych latach należy zostawiać niekoszony inny fragment łąki. Takie koszenie zapewni większą różnorodność gatunkową roślin.

W razie pojawienia się roślin niepożądanych, w pierwszym roku od wysiewu, usuwamy je ręcznie - pieląc. Jeśli chwastów jest bardzo dużo, należy wykonać koszenie interwencyjne całej łąki. Taki zabieg zakończy kwitnienie, ale uchroni rośliny wieloletnie przed zagłuszeniem. Koszenie można powtarzać do końca sezonu wegetacyjnego nawet co miesiąc. W kolejnych latach pielęgnacja ogranicza się do koszenia 1-2 razy w sezonie.

Więcej informacji w dziale Pytania i odpowiedzi.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl