Łąki kwietne

Łąki kwietne to nasza pasja i sposób na życie. Pokochaliśmy dzikie kwiaty, bo to czyste dobro. Łany kwiatów są domem i stołówką pożytecznych owadów i innych małych zwierząt, przywracają piękno krajobrazom, wzbogacają betonowe miasta, nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji, mogą stanowić naturalną ochronę upraw rolnych i poligon dla naukowców. Siła nasion jest ogromna!

A najważniejsze, że każdy może zostać super bohaterem i stworzyć własną łąkę. Jedyne czego potrzeba to garść nasion, trochę ziemi i słońce.

Dlatego powstała nasza firma - wiemy sporo o roślinach, a na dzikich kwiatach znamy się najlepiej. Z naszych nasion powstały już setki łąk, konsultowaliśmy dziesiątki projektów i opracowaliśmy wiele mieszanek według indywidualnych potrzeb.

Jesteśmy firmą zbudowaną na wiedzy i doświadczeniu Karola. Wychowany w rodzinie biologów, wykształcony na botanika, z doświadczenia ogrodnik, o naturze społecznika.

W 2014, wspólnie z bratem, założył Fundację Łąka, która wypromowała ideę tworzenie łąk w polskich miastach. W ciągu kilku lat kwietna rewolucja stała się faktem, a piękne i pożyteczne łąki zaczęły być wizytówką nowoczesnych miast.

Kolejnym krokiem jest skupienie na obszarach wiejskich i produkcji rolnej, która ma kluczowe znaczenie dla ochrony polskiej przyrody. Badamy wpływ dzikich kwiatów na bioróżnorodność, jakość plonów i obecność szkodników upraw. Naukowcy w wielu krajach mówią o zbawiennym działaniu dzikich kwiatów w rolnictwie, my pracujemy z polskimi rolnikami, aby wykorzystać siłę nasion w naszych warunkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl