Pachnące kwiaty

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 109,00 zł 109.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 20-30 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Romantyczna, pachnąca mieszanka niskich kwiatów. Już kilka tygodni po wysiewie ogrody, rabaty czy obrzeża zostaną ozdobione kwiatami. Można wysiewać ją do donic i skrzynek balkonowych.

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu lub donic wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin pochodzących spoza naszej strefy klimatycznej, które nie są odporne na zimowe mrozy.

W razie pojawienia się na łące roślin niepożądanych, należy usuwać je ręcznie. Przy sprzyjających warunkach łąką ma zdolności samoodtwarzania - w jednym roku rośliny mogą wydać nasiona, z których w krótkim czasie ponownie wyrastają rośliny. Na koniec sezonu teren należy skosić. Koszenie można też wykonać wiosną, łąka stanie się wtedy miejscem zimowania owadów i innych małych zwierząt. 

Mieszanka nie jest mrozoodporna, dlatego w kolejnym roku wymaga odtworzenia. Do tego celu można wykorzystać nasiona zbierane z łąki w trakcie sezonu. Można też dosiać nowe mieszanki, które wzbogacą istniejącą łąkę. Wiosną teren należy przekopać i wysiać nasiona w ilości ½ normy wysiewu podanej przy danej mieszance.

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie nie
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce tak
gleba przeciętna, próchnicza
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane
trwałość łąka kwietna jednoroczna
wysokość 30-40 cm
norma wysiewu grunt: 2-4 g/m², donice: 5 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 10-14 dni
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl