Na miedzę (dawniej Kwitnący krajobraz)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 50 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Mieszanka opracowana w celu poprawy dostępności pokarmu i miejsca do życia dla dzikich pszczół, pszczoły miodnej, motyli i innych owadów odwiedzających kwiaty. Owady te odgrywają istotną rolę w zapylaniu użytecznych i dzikich roślin dzięki czemu zwiększają plony w rolnictwie i ogrodnictwie. Mieszanka zapewnia bazę pokarmową dla owadów przez cały sezon wegetacyjny. Mieszanka z powiedzeniem może być wykorzystywana do tworzenia miedzy śródpolnych i pasów kwietnych na polach i w ogrodach. Mieszanka nie wymaga koszenia, może być cięta tylko raz na wiosnę. 

W pierwszym roku po wysiewie będą dominować gatunki roślin uprawnych. W kolejnych latach dominować będą gatunki dzikich roślin. 

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin obcego pochodzenia. W pierwszym roku od wysiewu łąkę kosimy raz - na koniec sezonu. W kolejnych latach teren może być już koszony częściej, zależnie od potrzeb i cyklu wegetacyjnego. Więcej informacji w dziale Pytania i odpowiedzi. 

W razie pojawienia się roślin niepożądanych, w pierwszym roku od wysiewu, należy usuwać je ręcznie. W kolejnych latach pielęgnacja ogranicza się do koszenia. 

 

Pliki do pobrania:

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie tak
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce tak
gleba przeciętna, gliniasta, próchnicza, zdegradowana
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane
trwałość łąka kwietna jednoroczna z dodatkiem gatunków wieloletnich
wysokość 60-120 cm
norma wysiewu 1-3 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 7-14 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl