Miododajna jednoroczna EKO

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 40 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Mieszanka skomponowana z nasion jednorocznych roślin kwitnących, charakteryzujących się zwiększoną produkcją nektaru i pyłku. Dzięki bogactwie gatunków kwitnących w różnym czasie, miododajne pole zapewnia pszczołom dostęp do różnorodnego pokarmu przez cały sezon. Nasiona wykorzystane w mieszance posiadają certyfikat ekologiczny DE-ÖKO-003.

Dodatkowe zalety tworzenia bioróżnorodnych ugorów miododajnych w pobliżu pasiek:

  • zwiększają różnorodność biologiczną zarówno szaty roślinnej, jak i owadów,
  • poprawiają opłacalność produkcji pasiecznej wskutek zwiększenia zasobności pożytków pszczelich i wyższych zbiorów miodu w pasiece,
  • poprawiają opłacalność produkcji ogrodniczej i rolnej dzięki uzyskiwaniu wyższych plonów owoców i nasion wskutek zwiększenia liczby owadów zapylających, co daje lepszą skuteczność zapylania
  • mobilizują rolników do ostrożnego, nieszkodzącego pszczołom, stosowania środków ochrony roślin. 

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu lub głębokich donic wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin pochodzących spoza naszej strefy klimatycznej, które nie są odporne na zimowe mrozy.

W razie pojawienia się na łące roślin niepożądanych, należy usuwać je ręcznie. Przy sprzyjających warunkach łąką ma zdolności samoodtwarzania - w jednym roku rośliny mogą wydać nasiona, których w krótkim czasie ponownie kwitną. Na koniec sezonu teren należy skosić. Koszenie można też wykonać wiosną, łąka stanie się wtedy miejscem zimowania owadów i innych małych zwierząt. 

Mieszanka nie jest mrozoodporna, dlatego w kolejnym roku wymaga odtworzenia. Do tego celu można wykorzystać nasiona zbierane z łąki w trakcie sezonu. Można też dosiać nowe mieszanki, które wzbogacą istniejącą łąkę. Wiosną teren należy przekopać i wysiać nasiona w ilości ½ normy wysiewu podanej przy danej mieszance.

Pliki do pobrania:

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie nie
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce tak
gleba przeciętna, próchnicza
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane
trwałość łąka kwietna jednoroczna
wysokość 80-150 cm
norma wysiewu 2-3 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 8-28 dni przy 10-18°C
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl