Niskie kwiaty

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 25 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Łąka niskich kwiatów to mieszanka nasion roślin, które osiągają wysokość ok. 30 cm. Te kwiaty poradzą sobie nawet na stanowiskach o małej ilości gleby. Idealna do skrzynek i donic balkonowych. Sprawdza się jako niższe piętro kwiatów w rabatach ogrodowych.  Mieszanka podczas kwitnienia jest bardzo różnorodna, barwy kwiatów efektownie kontrastują ze sobą.

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu lub donic wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin pochodzących spoza naszej strefy klimatycznej, które nie są odporne na zimowe mrozy.

W razie pojawienia się na łące roślin niepożądanych, należy usuwać je ręcznie. Przy sprzyjających warunkach łąką ma zdolności samoodtwarzania - w jednym roku rośliny mogą wydać nasiona, z których w krótkim czasie ponownie wyrastają rośliny. Na koniec sezonu teren należy skosić. Koszenie można też wykonać wiosną, łąka stanie się wtedy miejscem zimowania owadów i innych małych zwierząt. 

Mieszanka nie jest mrozoodporna, dlatego w kolejnym roku wymaga odtworzenia. Do tego celu można wykorzystać nasiona zbierane z łąki w trakcie sezonu. Można też dosiać nowe mieszanki, które wzbogacą istniejącą łąkę. Wiosną teren należy przekopać i wysiać nasiona w ilości ½ normy wysiewu podanej przy danej mieszance.

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie nie
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce tak
gleba przeciętna, próchnicza
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane, suche
trwałość łąka kwietna jednoroczna
wysokość 20-30 cm
norma wysiewu grunt: 2-4 g/m², donice: 5 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 7-14 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl