Dla pszczół wieloletnia (dawniej miododajna wieloletnia)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 40 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Mieszanka skomponowana z nasion wieloletnich roślin kwitnących, charakteryzujących się zwiększoną produkcją nektaru i pyłku. Dzięki bogactwie gatunków kwitnących w różnym czasie, miododajna łąka kwietna zapewnia pszczołom dostęp do różnorodnego pokarmu przez cały sezon. Mieszanka nie zawiera gatunków jednorocznych – efekt kwitnienia widoczny jest w drugim roku od wysiewu.

Dodatkowe zalety tworzenia bioróżnorodnych łąk kwietnych w pobliżu pasiek:

  • zwiększają różnorodność biologiczną zarówno szaty roślinnej, jak i owadów,
  • poprawiają opłacalność produkcji pasiecznej wskutek zwiększenia zasobności pożytków pszczelich i wyższych zbiorów miodu w pasiece,
  • poprawiają opłacalność produkcji ogrodniczej i rolnej dzięki uzyskiwaniu wyższych plonów owoców i nasion wskutek zwiększenia liczby owadów zapylających, co daje lepszą skuteczność zapylania
  • mobilizują rolników do ostrożnego, nieszkodzącego pszczołom, stosowania środków ochrony roślin.

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu wiosną lub jesienią. Ze względu na brak udziału gatunków jednorocznych i dla intensywnego efektu kwitnienia w kolejnych latach, zaleca się częste koszenie łąki w roku wysiewu, nawet raz w miesiącu. Dzięki temu kwiaty będą miały przewagę nad szybko rosnącymi roślinami niepożądanymi. Koszenie wzmocni także system korzeniowy, co spotęguje efekt kwitnienia. 

W kolejnych latach ilość koszeń zależy od rodzaju gleby, na jakiej rośnie łąka - na glebach żyznych 2-3 razy w sezonie, a na mniej zasobnych w składniki odżywcze 1-2 razy w sezonie. 

Pliki do pobrania:

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie tak
rośliny jednoroczne nie
gatunki obce tak
gleba przeciętna, gliniasta
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane
trwałość łąka kwietna wieloletnia
wysokość 60-120 cm
norma wysiewu 2-3 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 15-28 dni przy 10-18°C
kwitnienie VIII-XI

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl