Łąka kwietna Multi

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 25 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Bardzo efektowna mieszanka roślin jedno- i wieloletnich. Odpowiednio dobrane, szybkorosnące gatunki w połączeniu z roślinami miododajnymi sprawiają, że mieszanka oprócz walorów wizualnych stanowi wspaniały pożytek dla owadów zapylających. Bogactwo kolorów, kształtów i zapachów dostarczy wielu pozytywnych doznań. Zastosowanie mieszanki ma także korzystny wpływ na jakość gleby.

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu lub donic wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin pochodzących spoza naszej strefy klimatycznej, które nie są odporne na zimowe mrozy.

W razie pojawienia się na łące roślin niepożądanych, należy usuwać je ręcznie. Przy sprzyjających warunkach łąką ma zdolności samoodtwarzania - w jednym roku rośliny mogą wydać nasiona, których w krótkim czasie ponownie kwitną. Na koniec sezonu teren należy skosić. Koszenie można też wykonać wiosną, łąka stanie się wtedy miejscem zimowania owadów i innych małych zwierząt. 

Mieszanka nie jest mrozoodporna, dlatego w kolejnym roku wymaga odtworzenia. Do tego celu można wykorzystać nasiona zbierane z łąki w trakcie sezonu. Można też dosiać nowe mieszanki, które wzbogacą istniejącą łąkę. Wiosną teren należy przekopać i wysiać nasiona w ilości ½ normy wysiewu podanej przy danej mieszance.

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie nie
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce tak
gleba przeciętna, piaszczysta, próchnicza
stanowisko słoneczne
wilgotność umiarkowane, suche
trwałość łąka kwietna jednoroczna
wysokość 50-80 cm
norma wysiewu 3-5 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 7-15 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl