Kwiaty i zioła

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 109,00 zł 109.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 40 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Bogata gatunkowo mieszanka kwiatów i ziół. Zawiera rodzime gatunki wieloletnie i jest wzbogacona kwiatami jednorocznymi. W składzie znajdują się również rośliny spoza naszej strefy klimatycznej, które są wyjątkowo odporne na długotrwały brak wody. Mieszanka jest bardzo atrakcyjna wizualnie, a efekt kwitnienia utrzymuje się przez cały sezon, dynamicznie zmieniając się z upływem czasu. 

Kwiaty i zioła dobrze sprawdza się jako wzbogacający dodatek do innych mieszanek.

Gdzie siać

Ze względu na dużą różnorodność gatunków, ponad 100 roślin kwitnących, mieszanka sprawdza się na niemal wszystkich stanowiskach - od gleb ubogich, przez umiarkowane aż po bardzo urodzajne. Można ją z powodzeniem wysiewać w miejscach nasłonecznionych i półcienistych. 

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu lub donic wiosną, ze względu na udział delikatnych nasion roślin obcego pochodzenia. W pierwszym roku od wysiewu łąkę kosimy raz - na koniec sezonu. W kolejnych latach teren może być już koszony częściej, zależnie od potrzeb i cyklu wegetacyjnego. Więcej informacji w dziale Pytania i odpowiedzi. 

W razie pojawienia się roślin niepożądanych, w pierwszym roku od wysiewu, należy usuwać je ręcznie. W kolejnych latach pielęgnacja ogranicza się do koszenia. 

Pliki do pobrania:

Informacje o mieszance

100% kwiaty tak
zawiera trawy nie
rośliny wieloletnie tak
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce tak
gleba przeciętna, piaszczysta, gliniasta, próchnicza
stanowisko słoneczne, półcieniste
wilgotność umiarkowane, suche
trwałość łąka kwietna wieloletnia z dodatkiem gatunków jednorocznych
wysokość 60-100 cm
norma wysiewu 2-3 g/m²
termin siewu IV-VI
kiełkowanie 7-14 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl