Kwietny trawnik

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 20 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Mieszanka zawiera 80% wolno rosnących traw i 20% niskich kwiatów odpornych na koszenie. Dobre rozwiązanie, łączące właściwości użytkowe trawników i walory ekologiczne roślin kwitnących. W składzie znajduje się 7 gatunków traw i ponad 20 gatunków dzikich kwiatów. Pierwsze z nich zakwitną już wiosną, dodając przestrzeni koloru.

Łąka może osiągnąć 40-60 cm wysokości, zależnie od częstotliwości koszenia. Kwietny trawnik sprawdzi się w mniej uczęszczanych częściach ogrodu. 

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu wiosną lub jesienią. Ze względu na brak udziału gatunków jednorocznych i dla intensywnego efektu kwitnienia w kolejnych latach, zaleca się częste koszenie łąki w roku wysiewu, nawet raz w miesiącu. Dzięki temu kwiaty będą miały przewagę nad szybko rosnącymi roślinami niepożądanymi. Koszenie wzmocni także system korzeniowy kwiatów i traw, co spotęguje efekt kwitnienia. 

Odpowiednia selekcja gatunków pozwala na częstsze koszenie łąki, nawet 3-5 razy w sezonie. Koszenie należy wykonać na wysokości minimum 5 cm.

Więcej informacji w dziale Pytania i odpowiedzi.

Pliki do pobrania:

Informacje o mieszance

100% kwiaty nie
zawiera trawy tak
rośliny wieloletnie tak
rośliny jednoroczne nie
gatunki obce nie
gleba przeciętna, próchnicza
stanowisko słoneczne, półcieniste
wilgotność umiarkowane
trwałość łąka kwietna wieloletnia z dodatkiem gatunków jednorocznych
wysokość 40-80 cm
norma wysiewu 3-6 g/m²
termin siewu III-V, IX-XI
kiełkowanie 7-14 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl