miasto-2

Miasta: naturalne oczyszczanie powietrza i niższe koszty utrzymania zieleni

Co Twoje miasto zyska siejąc łąki?

Wspieramy realizacje, konsultujemy projekty

Oferujemy usługi doradcze w zakresie doboru mieszanek nasion zgodnych z oczekiwaniami odbiorców i odpowiednich do warunków, w których ma rosnąć łąka. Profesjonalistom oferujemy wsparcie na każdym etapie realizacji projektów – od formalności, po wykonanie. Dysponujemy bazą firm specjalizujących się w zakładaniu łąk kwietnych różnymi metodami: wysiew tradycyjny, rozsady, maty kwietne.


karol-2

Mapa łąk w miastach

Łąki w przestrzeni miejskiej

Pozostałe korzyści

Łąkowy poradnik

Jaką łąkę warto wysiać w mieście? Jakie korzyści przyniesie mieszkańcom? W poradniku i na blogu prezentujemy artykuły i materiały, które w przystępny sposób przedstawią korzyści z zamiany nudnego trawnika na kwiecistą łąkę. Udostępniamy także komplet instrukcji, pomocnych przy zakładaniu i pielęgnacji miejskich łąk.poradnik

Śledź nas na Instagramie

#lakikwietne #silanasion

Łąki kwietne
Likes247
Comments22
Nasza tegoroczna super nowość - ŁĄKA MOTYLKOWA: 🛒 https://sklep.lakikwietne.pl/motylkowa.html 🌼🍀🌸 To kolorowa kompozycja ekonomicznych roślin o wielu zaletach. Atutem roślin motylkowych jest zdolność do symbiozy z bakteriami brodawkowymi (rozwijającymi się na korzeniach roślin) i głęboki system korzeniowy. Dzięki tym cechom, rośliny motylkowe mogą: 🍀 pobierać z głębszych warstw gleby wodę i składniki pokarmowe niedostępne dla innych roślin, 🍀 dostarczać do podłoża znaczne ilości azotu wiązanego z powietrza przy pomocy pożytecznych bakterii brodawkowych, 🍀 równoważyć niedobory i nadwyżki poszczególnych związków mineralnych występujących w glebie, 🍀 tworzyć warstwę próchniczą. 🐝 Rośliny motylkowate charakteryzują się także wysoką podażą nektaru i pyłku niezbędnego owadom zapylającym. Oprócz roślin motylkowych w składzie znalazł się także chaber bławatek, który również służy owadom i kontrastuje kolorystycznie z pozostałymi kwiatami. --- Skład gatunkowy: Chaber bławatek (Centaurea cyanus) Facelia błękitna (Phacelia tanacetifolia) Komonica zwyczajna (Lotus corniculatus) Koniczyna biała (Trifolium repens) Koniczyna białoróżowa (Trifolium hybridum) Koniczyna czerwona (Trifolium pratense) Koniczyna inkarnatka (Trifolium incarnatum) Koniczyna perska (Trifolium resupinatum) Lucerna siewna (Medicago sativa) Nostrzyk biały (Melilotus albus) Nostrzyk żólty (Melilotus officinalis) Sparceta siewna (Onobrychis viciifolia Wyka siewna (Vicia sativa)
Łąki kwietne
Likes106
Comments7
Zainspirowani działaniami @fundacjakwietna także zachęcamy do siania łączek w doniczkach. 🌱🌼🌸 Do każdego zamówienia otrzymacie od nas teraz porcję nasion na balkonowy dziki kwietnik. W mieszance, oprócz kwiatów polnych, znalazły się też gatunki długo kwitnące i odporne na suszę, a jednocześnie przyjazne owadom. ☀️🎋🐝 🛒 https://sklep.lakikwietne.pl/wszystkie-produkty.html Standardowo dodajemy jedną porcję nasion, ale jeśli potrzeba więcej, to napiszcie o tym w komentarzu do zamówienia. #kwietnarewolucja #siłanasion#siłanasion#kwietnarewolucja
Łąki kwietne
Likes125
Comments2
Daliście się złapać na żart o łąkach antywirusowych? W sumie mogłyby tak działać, ale póki co to tylko primaaprilisowy dowcip 👀 Nie ma łąk antywirusowych, podobnie jak nie ma łąk antykleszczowych czy antysmogowych. Chwytliwe nazwy przyciągają uwagę, ale brakuje potwierdzenia tych rewelacji w badaniach naukowych. Wszystkie rośliny oczyszczają powietrze, a rodzime gatunki kwitnące mają znacznie więcej zalet.

Napisz do nas, odezwiemy się do Ciebie

kontakt