Dla motyli

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 109,00 zł 109.00
ilość 100 g
dodaj do przechowalni

Opis

Podana cena dotyczy 100 g mieszanki, która wystarcza na założenie ok. 50 m² łąki kwietnej. Aby zamówić inną ilość mieszanki, należy wprowadzić wartość jako wielokrotność, np. 0,5 kg to  5 x 100 g. 

Łąka kwietna

Wieloletnia łąka kwietna zapewniająca pokarm dla gąsienic i dorosłych osobników motyli oraz innych pożytecznych owadów. Mieszanka zawiera niewielki udział gatunków jednorocznych – pełen efekt kwitnienia widoczny jest w drugim roku od wysiewu.

Pielęgnacja

Mieszankę należy wysiać do gruntu wiosną lub jesienią. W pierwszym roku od wysiewu łąkę kosimy po przekwitnięciu roślin jednorocznych. Drugi raz jesienią lub wczesną wiosną kolejnego roku. Aby umożliwić rozwój różnych gatunków motyli, zalecane jest pozostawianie części łąki niekoszonej od końca lipca do późnej wiosny następnego roku. W kolejnych latach należy zostawiać niekoszony inny fragment łąki. Takie koszenie zapewni większą różnorodność gatunkową roślin.

W razie pojawienia się roślin niepożądanych, w pierwszym roku od wysiewu, usuwamy je ręcznie - pieląc. Jeśli chwastów jest bardzo dużo, należy wykonać koszenie interwencyjne całej łąki. Taki zabieg zakończy kwitnienie, ale uchroni rośliny wieloletnie przed zagłuszeniem. Koszenie można powtarzać do końca sezonu wegetacyjnego nawet co miesiąc. W kolejnych latach pielęgnacja ogranicza się do koszenia 1-2 razy w sezonie.

Więcej informacji w dziale Pytania i odpowiedzi.

Pliki do pobrania:

Informacje o mieszance

100% kwiaty nie
zawiera trawy tak
rośliny wieloletnie tak
rośliny jednoroczne tak
gatunki obce nie
gleba przeciętna, gliniasta, próchnicza
stanowisko słoneczne, półcieniste
wilgotność umiarkowane, suche
trwałość łąka kwietna wieloletnia z dodatkiem gatunków jednorocznych
wysokość 60-120 cm
norma wysiewu 2-3 g/m²
termin siewu III-V, IX-XI
kiełkowanie 7-14 dni przy 15-18°C
kwitnienie VI-X

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl