O nas

 

Logotyp Fundacja łąka

www.lakikwietne.pl

Naszą specjalnością są łąki kwietne. Skupiamy się na dostarczaniu najwyższej jakości nasion roślin łąkowych, które pozwalają samodzielnie stworzyć łąkę kwietną. Oferujemy także specjalistyczne usługi związane z doradztwem i wykonywaniem łąk zarówno na terenach miejskich, jak i w prywatnych ogrodach.

Sklep jest częścią Fundacji Łąka

 


 

Misja Fundacji

Fundacja Łąka zajmuje się promocją łąk kwietnych. Łąki w Polsce zanikają ustępując miejsce miastom i polom uprawnym. Chcemy spowolnić ten proces i pokazać, że łąki są ważnym elementem naszego otoczenia. Ekologiczne, piękne i praktyczne zasługują na swoje miejsce w prywatnych ogrodach i w przestrzeni naszych miast.

Zapraszamy na stronę organizacji www.laka.org.pl

CAŁOŚĆ DOCHODU PRZEKAZUJEMY NA OCHRONĘ PRZYRODY

W tym roku wszystkie środki pochodzące z dochodu sklepu przekazujemy na działalność naszego ,,Domku Łąki'' na warszawskim Osiedlu Domków Fińskich gdzie wspólnie z Fundacją Pracownia Dóbr Wspólnych tworzymy centrum edukacji ekologicznej.

Więcej o programie TUTAJ

Domek Jazdów

 


 

Dlaczego promujemy łąki?

PRAKTYCZNA

Łąki kwietne wymagają mniej pielęgnacji niż trawniki. Dobrze wykonana łąka kwietna nie wymaga pracy związanej z nawożeniem i podlewaniem. Poprzez założenie łąki ograniczamy także liczbę koszeń w ciągu roku, zmniejszając wydatki na utrzymanie zieleni miejskiej. Łąki kwietne mogą stanowić istotny element zieleni na osiedlach, w parkach i pasach drogowych.

PIĘKNA

Łąki kwietne to miejsca pełne życia dostarczające pozytywnych doznań estetycznych. Dostępność pokarmu przyciąga różnorodne owady i inne zwierzęta, a kwitnące rośliny zachwycają barwami i zapachami. Ich wygląd zmienia się dynamicznie wraz z porami roku. Łąkę można stworzyć na każdym skrawku terenu, zapraszając kolor, dźwięk i zapach do naszego otoczenia.

EKOLOGICZNA

Siejąc łąki kwietne wspieramy przyrodę. Łąki przyciągają pszczoły, motyle i ptaki szukające pożywienia oraz schronienia. Łąki mogą być oazą spokoju w miastach dla ludzi oraz roślin i zwierząt znajdujących tu swoje miejsce do życia. Łąki pomagają zachować cenną wodę tam gdzie jest potrzebna oraz zatrzymują pyły tworzące smog.

Całość tekstu jest dostępna TUTAJ

Łąka chabry

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl